Mikrorezydencja BDK #24: Paweł Janicki
Ostatnim gościem tegorocznego programu Mikrorezydencji BDK będzie twórca interaktywnych systemów audiowizualnych, kompozycji algorytmicznych, instalacji i performansów – Paweł Janicki.
W roli głównej wystąpią biurowe rośliny będące inspiracją i formalną podstawą dla kompozycji audiowizualnej. Powstanie interaktywna — i zarazem interpasywna — instalacja dźwiękowo-świetlna skomponowana na bazie metod i algorytmów wykreowanych (i opisanych później w słynnej pozycji “The Algorithmic Beauty of Plants”) przez węgierskiego pioniera biologii obliczeniowej i algorytmicznej — Aristida Lindenmayera. Fizyczny układ instalacji nawiązywać będzie do szalonych prenaukowych tradycji, takich jak kabalistyczne “drzewo życia” — dziś kojarzących się dziwnie z topologiami sieci neuronowych.
Na wydarzenie podsumowania zapraszamy Was 15 grudnia 2023 r. o godz. 19:00 do Studia BDK
Katowice Miasto Ogrodów
Plac Sejmu Śląskiego 2, II p.
Wstęp wolny!
Paweł Janicki (1974) czerpie głównie z dorobku muzyki, sztuki współczesnej i medialnej oraz praktyki posthumanistycznej traktując je jako bazę dla własnych twórczych poszukiwań. W swoich działaniach stosuje szerokie spektrum technik, podejść i protokołów: tworzy prace wykorzystując syntetyczne zmysły, techniki programistyczne – także we współczesnym, kognitywnym wcieleniu – oraz elementy inżynierii kosmicznej i materiałowej. Ważną rolę w twórczości Janickiego odgrywają konteksty historyczne – w szczególności swoiście pojmowana historia sztuki i coś, co można by nazwać historią myślenia.
Mikrorezydencje artystyczne Biura Dźwięku Katowice to zainicjowany w 2016 roku cykl pięciodniowych wizyt studyjnych, podczas których zaproszony artysta przygotowuje specjalny koncert/słuchowisko na wielokanałowy system nagłośnieniowy. Każda rezydencja zakończona jest publiczną prezentacją. Dotychczas odwiedzili nas: Robert Skrzyński (Micromelancolié), Mirt, Lubomir Grzelak (Lutto Lento), Mikołaj i Piotr Tkacz, Emiter, Mateusz Wysocki (Fischerle), Jacek Sienkiewicz, Patryk Daszkiewicz (DMNSZ), Nicola Ratti, Miasto Masa Maszyna (Kolarczyk, Baran, Oleś), Grupa Etyka Kurpina, Krzysztof Freeze Ostrowski, FOQL + Edka Jarząb, Gerard Lebik, Beniowska, Justyna Stasiowska, Anna Zaradny, Maciej Wirmański, Mikulas Odehnal aka Lisaj, Paulina Pikiewicz, Krajobrazy oraz Moniké.
Mikrorezydencja BDK #23: Moniké
Robert Skrzyński to występujący pod pseudonimami Micromelancolié oraz Moniké artysta dźwiękowy, który porusza się w obszarze polirytmii i elektroakustyki. W swojej twórczości wykorzystuje dźwięk znaleziony, zjawisko sprzężenia zwrotnego, mikrosample oraz nagrania terenowe. Muzykę Roberta można znaleźć w katalogach takich wytwórni jak: Brutality Garden, Instruments of Discipline, Natural Sciences, Pointless Geometry czy Where to Now? Skrzyński miał okazję występować na festiwalach takich jak: Audio Art, Sacrum Profanum, Sanatorium Dźwięku, Tauron Nowa Muzyka czy Unsound.
https://www.instagram.com/fka_micromelancolie/
https://www.ninateka.pl/…/micromelancolie-fina-na-ucho/
Robert otwierał program Mikrorezydencji BDK w 2016 r. Po 7 latach wraca z projektem Moniké zmierzyć się z wielokanałowym SS BDK 2.0. Jeśli jesteście ciekawi efektów, to zapraszamy Was na podsumowanie: 17 listopada 2023 r. o godz. 19:00
Katowice, Plac Sejmu Śląskiego 2
II p. Studio BDK
Wstęp wolny!
Mikrorezydencje artystyczne Biura Dźwięku Katowice to zainicjowany w 2016 roku cykl pięciodniowych wizyt studyjnych, podczas których zaproszony artysta przygotowuje specjalny koncert/słuchowisko w wielokanałowym systemie nagłośnieniowym. Każda rezydencja zakończona jest publiczną prezentacją.Dotychczas odwiedzili nas:
Robert Skrzyński (Micromelancolié), Mirt, Lubomir Grzelak (Lutto Lento), Mikołaj i Piotr Tkacz, Emiter, Mateusz Wysocki (Fischerle), Jacek Sienkiewicz, Patryk Daszkiewicz (DMNSZ), Nicola Ratti, Miasto Masa Maszyna (Kolarczyk, Baran, Oleś), Grupa Etyka Kurpina, Krzysztof Freeze Ostrowski, FOQL + Edka Jarząb, Gerard Lebik, Beniowska, Justyna Stasiowska, Anna Zaradny, Maciej Wirmański, Mikulas Odehnal aka Lisaj, Paulina Pikiewicz oraz Krajobrazy.
Mikrorezydencja BDK #22: Krajobrazy
* Krajobraz jest systemem dynamicznym, ma swoją historię i podlega zmianom sezonowym. Jego sposób funkcjonowania uzależniony jest od części składowych oraz powiązań między nimi
** 𝓚𝓻𝓪𝓳𝓸𝓫𝓻𝓪𝔃𝔂 to projekt dźwiękowy Adriana Kolarczyka (Aheloy!) i Bartka Barana (JamaszkaFT) oraz cykl realizowanych przez nich wydarzeń plenerowych w zielonych przestrzeniach Krakowa. Ideą Krajobrazów było promowanie muzyki ambient, muzyki relaksacyjnej, new age, jazzu i gatunków pokrewnych, ale wszystkie działania przyczyniły się również do powstania i wydania albumu. Premiera miała miejsce w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu 27 lipca 2023 r.
W ramach 22. Mikorezydencji BDK, Adrian i Bartek przy pomocy systemu BDK v2 poddadzą Krajobrazy wielowymiarowej ewolucji 👀👂🏻🌍
Na wydarzenie podsumowania 22. Mikrorezydencji BDK
zapraszamy Was: 13 października 2023 r. o godz. 19:00
Katowice, Plac Sejmu Śląskiego 2
II p. Studio BDK
Wstęp wolny!
ADRIAN KOLARCZYK – artysta wizualny i muzyk urodzony w 1990 w
Skawinie. Absolwent Filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Intermediów na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Tworzy instalacje dźwiękowe, projekty site-specific, rzeźby, filmy wideo oraz fotografie. Inspiruje się stylistyką mockumentalną, często sięga po motywy przypominające dekoracje filmowe lub bazuje na zasłyszanych historiach, wpisując je w kontekst filmu albo sztuki, przez co jego realizacje często nabierają dowcipnego charakteru. Interesuje się różnego rodzaju archiwami, katalogami oraz kolekcjami przedmiotów. Brał udział w licznych wystawach w kraju i za granicą oraz w publikacjach artystycznych. Laureat Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko w 2015 roku, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2016, nagrodzony w konkursie Talenty Trójki 2016. Pod pseudonimem Aheloy! nagrywa utwory oparte na motoryce znanej z gatunków house i techno, jednak przekłada je na oniryczny świat sampli, szmerów i interesujących brzmieniowo faktur, gdzie „klubowy” rytm jest jedynie subtelną wskazówką.
BARTŁOMIEJ BARAN – producent muzyczny, grafik, autor projektu
„jamaszkaFT”, urodzony w 1988 roku w Kielcach. Ekspresjonistyczne
podejście w muzyce łączy z bieżącymi fascynacjami związanymi z
techniką, historią, tekstami kultury i interpretowaną na własny sposób naturą. Obsesyjnie poszukuje nowych źródeł dźwięku, interesujących tembrów i faktur, których następnie używa w strukturach muzyki tanecznej, nigdy nie poświęcając się żadnemu gatunkowi. Podobne podejście stosuje w działaniach wizualnych. Kolekcjoner syntezatorów, maszyn perkusyjnych, grooveboxów, efektów i retro komputerów. Przez lata aktywny na krakowskiej scenie muzycznej, był też częścią owocnych kooperacji, takich jak Sentel i Unitrax. Przyniosły one szereg winylowych wydawnictw, które spotkały się z entuzjastycznym odbiorem wśród światowej prasy muzycznej i DJs. Od 2010 roku występował w wielu miejscach w Europie, od małych klubów po wielkie festiwale jak CTM, Nachtdigital, Unsound czy Tauron Nowa Muzyka. W 2021 roku został ogłoszony Spotlight Artist przez radio BBC 6. Jego ostatnie solowe wydawnictwo to płyta “Untitled” z 2021 roku dla warszawskiego labelu Dom Trojga. Jest entuzjastą i kolekcjonerem kaset z muzyką medytacyjną, relaksacyjną, religijną, new age oraz field recording.
FB: https://www.facebook.com/cyklKRAJOBRAZY
BC: https://krajobrazy.bandcamp.com/album/krajobrazy
IG: https://www.instagram.com/aarrddkk
https://www.instagram.com/jamaszka_ft
Świetlica dźwiękowa – Półkolonie w Biurze
Świetlica dźwiękowa oraz Biuro Dźwięku Katowice zapraszają na półkolonie dźwiękowe. Przez pięć dni prowadzący Paulina Pikiewicz oraz Radek Sirko będą uczyć się, eksperymentować, rozmawiać o dźwięku i wymieniać się doświadczeniami w swobodnej, przyjaznej atmosferze z uczestnikami. Nie jest wymagana żadna wiedza, jedynie chęć i ciekawość.
Udział bezpłatny, na podstawie zgłoszenia.
Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie tutaj:
https://www.facebook.com/events/2015705128777384/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22your_upcoming_events_unit%22%2C%22surface%22%3A%22bookmark%22%7D]%2C%22ref_notif_type%22%3Anull%7D
Plan półkolonii:
Dzień pierwszy
Rozpoznajemy dźwiękowe faktury, barwy i cienie. Dowiadujemy się czym jest słuch i jak reagujemy na fizyczność dźwięku. Tworzymy słowniczek słuchania: uczymy się jak mówić o dźwięku i jak słuchać. Poszukujemy wygody w słuchaniu. Przeprowadzamy eksperymenty słuchowe na różnych częstotliwościach. Poznajemy podstawy realizacji dźwięku i urządzenia do jego przetwarzania. Uczymy się rozróżniać różne rodzaje mikrofonów, głośników, słuchawek i przewodów, łączymy je ze sobą za pomocą miksera.
Dzień drugi
Zaczynamy nagrywać. Zastanawiamy się jak “łapać” dźwięk. Rozmawiamy o naszych motywacjach przy dokumentacji dźwięku. Tworzymy audio pamiętnik i bibliotekę dźwięków. Omawiamy podstawowe narzędzia do rejestracji audio. Uczymy się czym jest dźwięk cyfrowy i analogowy. Generujemy tony, szumy i świergoty. Omawiamy kształty fali. Dokonujemy pierwszych eksperymentów z syntezą dźwięku. Poznajemy programy typu DAW. Rozpoczynamy przygodę z edycją i montażem dźwięku.
Dzień trzeci
Poznajemy pierwsze efekty audio: związane z czasem (pogłos, echo), związane z dynamiką (kompresor, limiter, bramka) i pozostałe. Zaprzyjaźniamy się z equalizerem. Dowiadujemy się jak stosować automatyzację oraz warping. Przybliżamy sobie postać foley artist. Rozmawiamy o udźwiękowieniu i budowaniu dźwiękowej metafory. Zastanawiamy się jak odejść od dźwiękowego naturalizmu i na czym polega audio humor.
Dzień czwarty
Dowiadujemy się co nieco o muzyce i historii muzyki Zachodniego Kręgu Kulturowego. Omawiamy strój równomiernie temperowany, tonacje i gamy. Dowiadujemy się czym jest MIDI i zdobywamy gruntowną wiedzę z zakresu instrumentoznawstwa. Uczymy się również czym jest rytm w audio opowieści i jakie są jego rodzaje. Rozmawiamy o wpływie rytmu na odbiór i porównujemy to, co rytmiczne, z tym, co arytmiczne.
Dzień piąty
Zagłębiamy się w sygnały MIDI, poznajemy MIDI efekty, rozmawiamy o syntezatorach, samplerach, grooveboxach, drum maszynach i innych urządzeniach do tworzenia muzyki elektronicznej. Komponujemy na bazie własnych pętli perkusyjnych. Rozpatrujemy głos w kontekście muzyki. Zagłębiamy się w anatomię i uczymy się jak nasze ciało generuje głos. Rozpoznajemy akustykę pomieszczenia głosem. Tworzymy onomatopeje.
Poznajcie osoby prowadzące warsztaty:
Paulina Pikiewicz
Od 6 lat działa jako freelancerka w obszarze sztuki radiowej i dźwiękowej. Zajmuje się realizacją dokumentów dźwiękowych, słuchowisk, które samodzielnie reżyseruje, montuje, udźwiękawia, pisze scenariusze; czasami nawet dubbinguje. Tworzy autorskie podcasty, a także audycje na zamówienie. Eksperymentuje jak sound designerka, a szczególnie interesuje ją udźwiękowienie gier wideo. Jako publicystka pisze o współczesnej sztuce dźwiękowej. W swojej pracy lubi łączyć różne media – dźwięk, grafikę, performans, buduję instalacje artystyczne.
Radek Sirko
Artysta dźwiękowy, producent, realizator, kurator. Od wielu lat prowadzi warsztaty dźwiękowe oraz zajęcia na uniwersytetach i uczelniach. Współtwórca wydawnictwa Audile Snow, autor filmu Pogłos/Reverberation, członek muzyczno-aktywistycznego kolektywu DESTITUTE. Wielokrotnie współpracował z magazynem Glissando i domem mody i sztuki BAZAR. Absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (doktorat obroniony w 2020 roku), występuje na żywo i wydaje albumy pod pseudonimem Duy Gebord.
Biuro w Sanatorium 2023
Wczasy. Krajobrazy wypoczynku – wystawa w Muzeum Architektury we Wrocławiu
Instalacja dźwiękowa, którą przygotowaliśmy na potrzeby wystawy „Landscapes of Leisure” prezentowanej w Pawilonie Polskim w ramach Expo 2020 Dubai dotarła do Wrocławia i będzie prezentowana od 23 czerwca do 1 października 2023 r. w Muzeum Architektury.
Wystawie poświęconej polskiej architekturze wypoczynkowej oraz jej relacji z człowiekiem i naturą towarzyszą pejzaże dźwiękowe przygotowane przez Piotra Ceglarka i Jana Dybałę.
Więcej informacji na: http://ma.wroc.pl/pl/artykul/wczasy-krajobrazy-wypoczynku/
𝗔𝗿𝘀 𝗜𝗻𝗱𝗲𝗽𝗲𝗻𝗱𝗲𝗻𝘁 i 𝗕𝗶𝘂𝗿𝗼 𝗗𝘇́𝘄𝗶𝗲̨𝗸𝘂 𝗞𝗮𝘁𝗼𝘄𝗶𝗰𝗲 zapraszają na wydarzenie dźwiękowe służące zaspokojeniu potrzeb wypoczynkowych i rekreacyjnych członków społeczności lokalnej. Spotkanie zarządu z mieszkańcami odbędzie się na placu zabaw przy świetlicy społecznej 𝗥𝗼𝗱𝘇𝗶𝗻𝗻𝗲𝗴𝗼 𝗢𝗴𝗿𝗼𝗱𝘂 𝗗𝘇𝗶𝗮ł𝗸𝗼𝘄𝗲𝗴𝗼 „𝗝𝗲𝗱𝗻𝗼𝘀́𝗰́” w Katowicach przy ul. Żeliwnej w dniu 𝟮𝟱 𝗰𝘇𝗲𝗿𝘄𝗰𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟯 𝗿. od godz. 𝟭𝟴:𝟬𝟬
Czerwcowa niedziela będzie również okazją do plenerowego sprawdzianu wielokanałowego soundsystemu BDK 2.0 (egzamin pod nadzorem PZD – Polskiego Związku D̵z̵i̵a̵ł̵k̵o̵w̵c̵ó̵w̵ Dźwiękowców, Okręg Śląski).
18:00 – 19:00 | GAŁGAŁ (PL / DE)
19:15 – 20:15 | biøs (PL)
20:30 – 21:30 | Laure Boer (FR / DE)
21:45 – 22:45 | IFS (PL)
𝗪𝘀𝘁𝗲̨𝗽 𝘄𝗼𝗹𝗻𝘆! Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują 𝘇𝗮𝗽𝗶𝘀𝘆 𝗼𝗻𝗹𝗶𝗻𝗲 przez formularz dostępny poniżej.
ZAPISY:
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSexMYjb8Wr…/viewform
PROGRAM:
https://arsindependent.pl/program/plac-zabaw-dzwiekowych
__________
❕DATA I GODZINA: 25.06.2023, 18:00 – 23:00
❕MIEJSCE: Rodzinny Ogród Działkowy “Jedność”, ul. Żeliwna, Katowice
❕BILETY: Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy online przez formularz dostępny poniżej.
❕DOJAZD: Najbliższe przystanki autobusowe: Załęże Kąpielisko Bugla (900) oraz Katowice Osiedle Kopalni Wujek (51, 115, 120, 130, 130N, 138, 177, 193, 632). Przy ul. Żeliwnej dostępne są miejsca parkingowe dla samochodów.
❕DOSTĘPNOŚĆ: Wydarzenie odbywa się plenerowo. Na terenie brakuje utwardzonych ścieżek – poruszanie odbywa się po nierównej ziemi i trawie. W razie niepogody koncerty przeniesione zostaną do budynku świetlicy – wejście jest szerokie, ale prowadzi do niego kilka stopni schodów.
Mikrorezydencja BDK #21: Mikuláš Odehnal aka Lišaj
Zapraszamy na wydarzenie podsumowania 21. Mikrorezydencji BDK, której gościem jest Mikuláš Odehnal aka Lišaj reprezentant czeskiej sceny muzyki elektronicznej.
Lišaj pracuje głównie z abstrakcyjnymi warstwami, noisem i środkami melodycznymi w powolnej, gęstej i często masowo rytmicznej ścianie dźwięku. Jego albumy Szara (2015) i Mezina (2018), wydane przez wytwórnię Genot Center, przetwarzają oryginalne połączenie nagrań terenowych, dronowych tekstur, powolnych bitów i niepokojącego hałasu oraz swobodnego poruszania się między gatunkami. Muzyka projektu Lišaj jest w dużej mierze abstrakcyjna, ale w znacznej części opiera się na konkretnych dźwiękach i różnych ich manipulacjach. Przez lata Lišaj dzielił scenę z takimi projektami jak Nadja, Om, Demdike Stare, Mohammad, Graham Lambkin czy Gnod.
„Mezina” album (2018): https://genot.bandcamp.com/album/mezina
https://shmyzem.bandcamp.com
https://www.facebook.com/lisajsound/
Wydarzenie podsumowania: 26 maja 2023 r. o godz. 19:00
Katowice, Plac Sejmu Śląskiego 2
II p. Studio BDK
Wstęp wolny!
Mikrorezydencje artystyczne Biura Dźwięku Katowice to zainicjowany w 2016 roku cykl pięciodniowych wizyt studyjnych, podczas których zaproszony artysta przygotowuje specjalny koncert/słuchowisko w wielokanałowym systemie nagłośnieniowym. Dotychczas odwiedzili nas: Robert Skrzyński (Micromelancolié), Mirt, Lubomir Grzelak (Lutto Lento), Mikołaj i Piotr Tkacz, Emiter, Mateusz Wysocki (Fischerle), Jacek Sienkiewicz, Patryk Daszkiewicz (DMNSZ), Nicola Ratti, Miasto Masa Maszyna (Kolarczyk, Baran, Oleś), Grupa Etyka Kurpina, Krzysztof Freeze Ostrowski, FOQL + Edka Jarząb, Gerard Lebik, Beniowska, Justyna Stasiowska, Anna Zaradny, Maciej Wirmański i Paulina Pikiewicz.
Mikrorezydencja BDK #20: Paulina Pikiewicz
W wiosennej atmosferze powrotu do życia zapraszamy na wydarzenie podsumowania #20 Mikrorezydencji BDK, w ramach której
gościć będziemy Paulinę Pikiewicz – radiową „multiinstrumentalistkę”, reportażystkę, autorkę słuchowisk i publicystkę.
Paulina od początku kwietnia, w siedzibie BDK pracować będzie nad scenografią, aranżacją i udźwiękowieniem do autorskiej gry pt. Bagnisko 4: Trzęsawiska władzy. Jak pisze autorka:
„Bagnisko 4: Trzęsawiska władzy jest odnowioną wersją starego hitu Bagnisko 3: Dziki bór. Recenzenci okrzyknęli serię Bagnisko jako przełom w zakresie rozwoju gier z gatunku BIO-RTS. Podobnie jak w poprzednich częściach, akcja Bagnisko 4: Trzęsawiska władzy skupia się na rozwoju 4 ras: cisi Młakanie, krzykliwe Płotusy, omamłane Cibrowotnis i charczący przedstawiciele Gruntinezji walczą o dominację Wyspy Sucha Skała, by przejąć władzę nad produkcją Amoniaku.
NOWOŚĆ! 4 edycja gry wprowadza tryb kożucha roślinnego, co wpływa m.in. na stabilizację portów Amoniaku. Nowatorska mechanika symulacji bagna czyni rozgrywkę jeszcze bardziej realistyczną.”
Wydarzenie podsumowania Mikrorezydencji odbędzie się w niedzielę 28 kwietnia 2023 r. o godz. 18:00 w Studio BDK.
Wstęp wolny!
Paulina Pikiewicz – radiowa multiinstrumentalistka, reportażystka, autorka słuchowisk, podcasterka, lektorka, publicystka. Absolwentka filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim i organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej
na Krakowskiej Akademii. Współzałożycielka i główna menadżerka internetowego Radia Klang. Jest absolwentką pierwszego
w Polsce kursu reżyserii radiowej organizowanego przez Teatr Polskiego Radia i Szkołę Wajdy w ramach, którego stworzyła słuchowisko dyplomowe na podstawie dramatu T.Różewicza – „Świadkowie albo nasza mała stabilizacja”, nominacja na festiwalu „Dwa Teatry 2021”.
W Radiu Klang prowadzi także cykl audycji kulturalnych – „Złoty Karczoch” oraz dokumentalnych, “Zawód: reporter”, a wspólnie z Weronika Stencel kontynuuje eksperymentalne audycje „PĘPĘPĘ”, które wcześniej emitowane były w Radiu Ujot.fm i Radiu Kapitał. Od 2021 roku publikuje również dla magazynu “Glissando”, na łamach którego debiutowała tekstem – „Radiophrenia. Czy potrzebujemy manifestu współczesnej sztuki dźwiękowej?” Jest również autorką wystawy, pt. „Jeszcze będzie gorzej. Ale damy radę. LOL.” w Galerii Minus 1.artspace w Katowicach. W ramach wystawy powstało słuchowisko, pt. „Moja Babcia Mówi Mi Ze Będzie Gorzej”. W latach 2018-2021 Reporter Polskiego Radia Katowice, gdzie zajmowała się publicystyką kulturalną, realizowała również reportaże, a w 2019/2020 była wydawcą i prowadzącą audycji młodzieżowej – „Czas na nas”. W latach 2018-2021, tworzyła audycje kulturalne dla Programu 2 Polskiego Radia oraz Radiowego Centrum Kultury Ludowej.
Biuro w Elektroklubie 8
W ramach 8. edycji ElektroKlubu zapraszamy Was 18.02.2023 r. do przestrzeni wypoczynkowej Biura Dźwięku Katowice, gdzie DJ set katowickiego duetu Krystian Kur* pomoże Wam osiągnąć odmienne stany świadomości.
Zalecana pozycja: horyzontalna
Czas operacyjny: 00:30 – 04:30
—
*Krystian Kura przedstawia Karambol. Zgodnie z regułami mało popularnej obecnie gry w kulečník należy oczekiwać licznych zderzeń, podczas których stopy muszą pozostać na podłożu (w tym wypadku, wyjątkowo zostanie dopuszczona pozycja leżąca). Duet Krystian Kura zaprezentuje rozgrywkę w karambol 1-bandowy, w którym bila musi dotknąć bandy co najmniej raz przed zderzeniem. W kolejnych etapach występu nastąpią próby rozegrania karambolu 3-bandowego oraz tzw. straight rail.
Więcej danych o Elektroklub8: https://www.facebook.com/events/2663712593766280